Артикул: psz-1
Розміри: D(діаметр)=100см
Сварог – по найбільш розповсюдженій версії слов’янський бог-коваль, батько Дажбога.
Сва – свастичний, космічний ( від «Суасти» – назва нашої галактики);
Р – рекуче. Характер дії;
О – глибинне. Характер сили.
Г – Глагол, слово, мовлення.
Сварог – велика Космічна сила, що несе жителям землі голоси космосу, його закони, життя та силу. Бог Сварог – символ мудрого батька-воїна, покровителя роду, його захисника та наставника. Це не тільки світський, але й духовний лідер, здатний у випадку небезпеки покликати на допомогу увесь рід та єдиним ударом знищити ворога непорушною єдністю раси.
Сварог – коваль, якого деякі дослідники співвідносять із давньогрецьким Гефестом. Але у греків вогонь – руйнівна сила, могутня та непереможна, а у слов’ян – це полум’я очищення, кров Ра, фізичне уособлення життя. Вогонь – основа Світобудови, не здатна до руйнування. Полум’я обпікає тільки у своєму земному аспекті, та й то, лише при необхідності (або якщо людина сама завинила). Якщо брати до уваги головні риси – вогонь це тепло, це життя, основа світу земного, що народжена в небі. А Сварог – володар цього вогню. Він здатен керувати самим життям, обирати течію його потоків.
Сварог є одним з найголовніших богів у древніх слов’ян. Бог неба, батько Сонця, Бог-коваль, що створив світ, який слов’яни називають Явою. Син Роду, батько Перуна, Стрибога та інших богів. Сини та доньки Сварога звуться Сварожичами.
Сварог створив землю (викував), знайшов камінь Алатир, створив перших богів та небесних воїнів. Сварог навчив людей готувати їжу з молока, користуватися залізними знаряддями (саме тому треби Сварогу роблять із сиру та інших молочних продуктів). Символи Сварога – це молот та ковадло. Будь-яка кузня вже вважається капищем Сварога. За легендою, Сварог навчив людей кувати метал та створювати знаряддя праці. Для цього він дав людям кліщі, що впали з неба. Деякі дослідники співвідносять цю легенду зі знахідкою метеорита, який впав з неба та став першим джерелом заліза для древніх слов’ян. Кумири цьому Богові ставили як з дерева, так і у вигляді велетенського каменю з нанесеними на нього символами вогню. День Сварога слов’яни святкують 19 листопада та 21 вересня. Треба відмітити, що слов’яни будь-який вогонь називали Сварожичем, тобто сином Сварога.
Сварог створює не магією, не думкою, а руками. Він символ – праці, він вчить тому, що лише власною працею можна створити щось дійсно велике. Таким воно може стати тільки коли отримає благословення самого Роду. Сварога також вшановували, як покровителя небес (владику небесного світу Прави, та божественного саду – Вирію).
Сварог – основа матеріального світу. Його символ – квадрат, що має вісім сторін. Зазвичай Сварога зображували, як могутнього чоловіка у самому розквіті сил. У мирний час він надягав звичайну сорочку з льону та брав до рук свій величезний молот, яким викував світ. Під час війни цей Бог надягав багряний обладунок та йшов трощити ворогів світла. Іноді його зображували із велетенським дворучним мечем, також деякі джерела свідчать, що у Сварога було чотири обличчя, що дивилися у чотирьох напрямках світу. Ця очевидна метафора говорить про те, що Сварог, як один з верховних Богів, відповідає за все, що відбувається в світі, а тому все чує і бачить.
Заповіді Бога Сварога
1) Шануйте одне одного, син – Матір та Батька, чоловік та дружина живіть у згоді.
2) Єдина дружина повинна бути у чоловіка, бо інакше не буде нікому спасіння.
3) Втікайте від Кривди та шануйте Правду, Рід свій та небесний Рід.
4) Шануйте три дні у тижні: третій, сьомий та дев’ятий. Вшановуйте великі свята. Тому належить поститися людям у третій та сьомий день. Якщо хтось працюватиме на дев’ятий день, то й не буде йому прибутку, ані по жеребу, ані по талану у інші дні без недоліків. День сьомий – людям, тваринам та рибам заради спокою даний, відпочинку тілесного. Одне до одного йдіть, одне одного любіть, як буде радісно вам – співайте пісні Богам.
5) Шануйте великий Піст, від спалення Марени до весілля Живи. Захищайтеся люди у цей час від Кривди, бережіть від з’їдання черево, руки від грабунку, від хули – вуста.
6) Вшановуйте яйця на честь яйця Кощія, що розбив Дажбог наш, спричинивши цим повінь велику.
7) Шануйте Страсний тиждень – як страждав Дажбог наш від розп’яття до спасіння Лебідь-Дживою, так і ви сумирно терпіть. Та не пийте хмільного, не кажіть слова дурного.
8) Шануйте Купальські дні. Згадуйте перемогу Перунову, як Перун переміг Звіра-Скипіра, і як сестрам своїм дарував свободу, як очистив їх у водах Вирію.
9) Шануйте Перунів день. Як Перун у п’ятий день до Диви сватався, як Перун Морського царя переміг, та скинув з небес буремного Велеса, згадуйте й весілля Перунове.
10) Вшановуйте Ладу-Матінку та Рід Небесний. Покровителів Родів Раси Великої та нащадків Роду Небесного.
11) Після жнив згадуйте Успіння Златогорки, вшановуйте день Волха Змієвича, сина Індри Ясного Сокола.
12) Шануйте день Макоші-Матінки, Пресвітлої Великої Матері, Небесної Богородиці.
13) Вшановуйте день Тарха Дажбога – згадуйте весілля його.
14) Вшановуйте Велику Інглію та Богів ваших, що є посланцями Бога Роду Єдиного.
15) Вшановуйте старість та захищайте молодість, пізнавайте мудрість, що залишили вам предки ваші.
16) З іншими родами живіть у згоді, допомагайте, коли Вас проситимуть про допомогу.
17) Не жалійте живота свого, заради захисту Дому свого, Роду свого та Святої Віри своєї, захисту Святої Землі своєї.
18) Не нав’язуйте Світу Віру насильно людям, пам’ятайте, що вибір Віри – особиста справа кожної вільної людини.
19) Вшановуйте ПАСХЕТЬ та пам’ятайте п’ятнадцятирічний перехід з Даарії у Рассенію, як шістнадцяте літо славили Предки наші Рід Небесний за спасіння від потопу великого.
20) Живіть у згоді з природою, не знищуйте її, бо вона – опора Життя вашого, та життя усього Роду.
21) Не приносьте на Вівтар жертви кроваві, не гнівіть Богів ваших, бо огидно для них приймати кров безневинну створінь Божих.
22) Захищайте рукою міцною ваші Капища та Святилища, допомагайте усіма силами усім Мандрівникам та Храмовникам, що зберігають Таїну Древню, Слово Боже, Слово Мудрості.
23) Не їжте нічого з кров’ю, бо будете як звірі дикі та хвороби оселяться в вас. Вживайте чисту їжу, що росте у ваших полях, у лісах та садах ваших, здобудете ви тоді сили великі, сили світлі та не спіткають вас хвороби та муки.
24) Не стрижіть волосся своє, бо мудрість Божу не отримаєте та здоров’я втратите.
25) Виховуй батько ти синів та доньок, привчи їх до життя праведного, навчи трудитися та шанувати старість і захищати юність. Освяти їхнє життя Святою Вірою та Мудрістю Предків.
26) Не хваліться своєю силою серед слабких, аби поважали та боялися вас, а здобудьте її у битвах із ворогом.
27) Не чиніть неправдивих свідчень перед ближнім вашим, збережіть вуста свої від хули.
28) Робіть добрі справи на славу Роду Небесного та великих предків ваших, та святої землі вашої.
29) Як до вас люди ставляться, так і ви ставтесь до них, бо кожне діяння свою міру має.
30) Даруйте десяту частину від прибутку Богу Єдиному, а соту частину вождю та дружині його, аби захищали вони землю вашу.
31) Не відкидайте незнане та незрозуміле, але намагайтеся незнане – пізнати, а незрозуміле – зрозуміти, тому що Боги допомагають тим, хто прагне до Мудрості.
32) Не відбирайте життя у ближнього вашого, бо не ви дали його, а – Бог, але не жалійте ворогів, що нападають на вас та землі ваші, бо вони проти волі Бога йдуть.
33) Не приймайте дарів та піднесень за справи, що зроблені вами за допомогою дару, що йде від Бога, та за добрі ваші діла, бо зникне дар Божий вам даний, та не скаже ніхто, що добре робили.