Артикул: tgz\s-34
Розміри: D(діаметр)=19см
Слов’янський оберіг – Кінь
Кінь в культурних традиціях багатьох народів світу символізує добро і щастя, він завжди був тісно пов'язаний з Сонцем. Слов’яни зображували коня на хатньому посуді, побутових речах, прикрашали його вирізьбленим зображенням фасади будівель, дахи. Вони вірили, що Сонячний кінь несе час та силу від самого світила, для виконання шляхетних та добрих справ. Кінь у слов’ян був священним, бо пов’язував смертних з богами.
Вогненний кінь, запряжений у колісницю Сонця, той, хто володів цим оберегом, знаходився під захистом Хорса, сонячного бога. Кінь як символ сонця – світлого початку, наділяє багатством та оберігає від зловмисників, бо несе у собі божественне світло. Власник цього талісману завжди буде щасливим та широко відомим серед людей.
Фасади традиційних слов’янських будинків прикрашалися сонячними символами за контурами торця покрівлі. Кожен сонячний знак супроводжувався скульптурним зображенням кінської голови. Щипець покрівлі вінчав масивний коник, від якого униз був опущений дерев’яний «рушник» зі знаком сонця. Вирізьблена дошка, що прикривала торець тесаного даху теж унизу була позначена солярними символами, а кінці жердин, що тримали жолоб для зливу дощової води були в формі кінської голови.
Ілюстрації до народних казок рясніють малюнками коней, що прикрашали собою дерев’яні будівлі слов’ян. І це зовсім не випадково, бо наші предки вважали, що саме коні везуть сонце небом удень , а вночі воно пропливає водами підземного океану за допомогою качок або гусей.
Кінь у народних традиціях є втіленням зв’язку з надприроднім, атрибутом міфологічних (епічних)героїв. Він пов'язаний водночас із культом родючості (сонцем) та культом мертвих. Звідти ж і роль коня у календарних та сімейних обрядах, ворожінні та ін.